Stránka 1 z 1

SimCity 5 - Připravovaná aktualizace 5.0

PříspěvekNapsal: 07 čer 2013, 13:29
od smalljbt
EA s MAXIS dnes předeslali, co se bude upravovat v nové herní aktualizaci 5.0 a kdy přibližně vyjde.

Update s číslem 5 můžete očekávat někdy v následujících dvou týdnech. Ta se hodně zaměří na vylepšení v oblasti zón, ke kterým shromáždili spoustu podnětů na jejich fórech.

Update 5 se zaměřuje na vylepšení multiplayeru a hry více měst

Novinka: Tabulky historických cen zdrojů na globálním trhu jsou dostupné v SimCity World.
Novinka: Chat v regionech jsme kompletně předělali, dali mu nový vzhled a nové funkce – chatování je efektivnější a jednodušší. Po najetí na zprávu se zobrazují časové údaje o tom, kdy byla zpráva odeslána. Je také jednodušší číst regionální události a navíc je můžete zcela vypnout.
Novinka: Přidán filtr regionů přátel v sekci připojení k regionu.
Novinka: Kontrola nad obchodováním – přidali jsme novou funkci, která umožní hráčům vybrat si, jestli chtějí své energetické zdroje, vodu a kanalizace sdílet s ostatními nebo je mít pouze pro vlastní spotřebu – nastavení je k dispozici po kliknutí na elektrárnu, vodní věž nebo jakoukoliv část kanalizace. Výchozí nastavení je, že se zdroje sdílejí.
Úpravy v systému darování: peněžní dary se nyní nevozí náklaďáky, transfer probíhá elektronicky – mělo by se to pozitivně podepsat na efektivitě darování.
Darování zdrojů: Darování zdrojů nyní funguje spolehlivěji, doručování může obstarávat několik náklaďáků naráz, pokud jej jich k dispozici dostatek; zároveň došlo k navýšení kapacity náklaďáků.
Vylepšení u velkých děl: Náklaďáky označí zdroje za doručené hned v okamžiku, kdy k velkému dílu dorazí, ne až v okamžiku, kdy se vrátí zpět do města; Změna by měla vést k lepšímu sledování časů doručení.
Vylepšení u velkých děl: Všechny zdroje pro velká díla se nyní řeší na úrovni regionu; to zabrání problému, kdy různí hráči v různých městech dostávali rozdílné informace o množství přidělených zdrojů.
Vylepšení u velkých děl: Oprava chyby, která způsobovala, že dílo Arcology nezískávalo elektřinu z regionu; opravena chyba, kdy se počet nakupujících nezvyšoval se zvýšením úrovně Arcology. Změny platí pro současné i budoucí stavby.
Vylepšení u velkých děl: Vylepšení u solární farmy.
Regionální odemykatelné položky: pokročilý uhelný důl se odemyká regionálně; byla opravena chyba, kdy se ústředí obchodu čas od času neodemklo.
Regionální mise: Přibylo sedmi nových regionálních misí.
Regionální úspěchy: Přibyl nový úspěch Výlet.
Poradce pro požární bezpečnost: Upravení poradce tak, aby neupozorňoval na vyslané požární vozy od sousedů, kteří ve skutečnosti nemají žádnou požární stanici, která by je mohla vyslat.
Obchodování: Školní autobusy ze sousedního města jsou nyní označeny avaterem města.
Dojíždění v rámci regionu: Oprava chyby, kdy Simíci nemohli při zvýšeném množství autobusů a tramvají v ulicích cestovat mimo město; v některých případech tak Simíci ani nemohli dojet domů a jejich domy se staly opuštěnými.
Náklaďáky s odpadky a recyklovaným odpadem: Oprava chyby, kvůli které v některých městech náklaďáky neopouštěly budovy nebo mizely (v případě, že byly součástí nějakého obchodu se sousedním městem). Existující města s tímto problémem musí zbourat garáže chybějících náklaďáků a postavit garáže znova.
Upřesnění textů: Hláška „Bez peněz“ je nyní nahrazena hláškou „Nemohu si najít práci“; upřesňuje skutečné potřeby Simíka.

Doufejme, že to všechno bude fungovat tak, jak to vývojáři píšou.